Күні |
23.11. 2017 жылы Қазақ тілі 8-сынып Пән мұғалімі: Тамбай Жайнакүл |
|
||
Сабақтың тақырыбы |
Кинотеатр этикасы. |
|||
Мақсаты
Түйінді идеялар |
Сабақта жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана отырып, кинотеатр этикасы жайыңда білімдерін кеңейту,тілдік қорларын,сөйлеу мәдениетін дамыту, түсіндіру, ұғындыру, қолдануға бағыттау, талдау мен жинақтауда білімдерін реттеп, тиянақтау. Оқудағы жаңа тәсілдерді пайдалана отырып, оқушылардың өз еріктерінше сын тұрғысынан ойлауларын дамыта отырып, материалды өздері түсініп мағынасын ашуға, талдауға,жинақтауға бағыт-бағдар беру. |
|||
Күтілетін нәтижесі |
Тақырып туралы ассоциация жинайды. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды. Жаңа сөздерді үш тілде айтқызу.Бірлесіп топпен, жұппен, жұмыс жасауды үйренеді. Өздерін бағалайды |
|
||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,ағылшын тілі |
|||
Сабақтың түрі: |
Жаңа білім меңгерту |
|
||
Әдіс- тәсілдер |
АКТ, СТО, топтық жұмыс,деңгейлік тапсырма, диалогтік оқыту, бағалау,жоба қорғау, |
|||
ресурстар |
интербелсенді тақта, таныстырылым, оқулық, плакаттар, түрлі түсті қағаздар, маркерлер |
|
||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
уақыт |
|
1.Ұйымдастыру кезеңі
2. Топқа бөлу
3.Бағалау парақшасы |
Ынтымақтастық атмосферасын құру.
1-т. «Қазақстан» ,2-т. «Март» ( қиықшалар арқылы бөлу)
Қабырғада қандай сөздер жазулы?
Топқа бағалау купюралары үлестіріледі |
«Жылылық сыйлау» Көршіңді оң жақтан құшақта,Көршіңді сол жақтан құшақта,Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,Сол жақтағы көршіңе бір жымиып Бүгінгі сабақтың барысы,Біз- үлкен отбасы! Бір- біріне жақсы тілектер айту. Топ ережесі оқу
толтыру |
5 минут |
|
4. Презентациядан
Мақсатың айту
6.-«Театрда өз-өзің қалай ұстау ережесі |
Тақтада не көрдіңдер? Бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсындар? Сабақтың мақсаты қандай болмақ? Кинотеатр этикасы»
Театрда өз-өзің қалай ұстау ережесінің дұрыс,бұрыстығы мен таңыстыру |
Сұраққа жауап беруі «Кинотеатр этикасы» Мақсатың оқушылар айту
Оқушылар дұрыс бұрыстығың айтады |
3 минут
2 минут |
|
Жаңа сабақ |
«Кинотеатр» сөзіне ассоциативтік құру Миға шабуыл стратегия арқылы тақырыпқа шығу |
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді |
2 минут |
|
7. Жаңа сөздермен танысайық |
Алдыңғы қатарлар- Передние ряды -Front row - English соңғы қатарлар последние ряды- the last rows түсірілім - съемки - shooting сапасы жоғары - высшее качество- highest quality- рөлдер - роли- role- атақты фильм - знаменитый фильм - the famous movie |
Оқшлар үш тілде оқулары керек |
3 минут |
|
бағалау
|
Бағалау парақшасына баға қоюды ұмытпандар |
Топтар бір- бірін бағалайды |
1-м |
|
8.Оқулықпен жұмыс
бағалау |
Мәтінді түсініп оқып: сұрақтарға жауап беріндер. Мәдениетте не бірінші деп ойлайсындар? Бейне ме,әлде сөз бе? 1-топ. «Визуалды мәдениет» оған не жатады? 2- топ. «Вербалды мәдениет» Бағалау парақшасына баға қоюды ұмытпандар |
Пікір талас |
7-м
1-м |
|
Сергіту
|
Сергіту «Әр елдің амандасу салты» интер белсенді тақтада |
Оқушылар жаттығып, сергіп қалады. |
2-м
|
|
10.Постермен жұмыс |
Кино театрға барғанда
|
Топта отырып класстерді постерге салады, қорғайды |
3-м |
|
бағалау |
Бағалау парақшасына баға қоюды ұмытпандар |
Өз- өзің бағалайды |
1-м |
|
12.Жазбаша жұмыс
13. «Идеялар галереясы» |
Дәптерлеріне бүгінгі күнді жазып, Барған, көрген, түсінген ойлаған, есімшелерін септеу Екі топты ортаға шығару қарама-қары шеңбер құрып сұрақ қояды кітаптан 6- тапсырма бойынша |
Оқушылар есімшеге байланысты сөздерді септейді
Екі топ қарама-қары шеңбер құрып сұрақ қояды кітаптан 6- тапсырма бойынша бір- біріне |
|
|
Қорытынды Бағалау |
«Бағалау парақшасына» қойған бағаларынды тапсырындар |
Мұғалімге тапсырады |
2-м |
|
Рефлексия
Үй тапсырма беру
|
«Ет тартқыш»,чемодан,қоқыс жәшігі»
8-тапсырма,75-бет «Кинотеатр этикасы туралы» эссе жазу
|
Стикерге өз сабақ жөнінде пікірлерін жазады
Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазу |
2-минут
2-минут |
|