|
Қазақ тілі |
7 сынып |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интернетте жас.жұмыстар
|
||
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып туралы берілген түсінікті кеңейту, өз бетімен жұмысы арқылы теориялық ойлауы,сөйлеу тілінің дамуы жетілдіру
|
||
Күтілентін нәтижесі: |
Интернетте жас.жұмыстар туралы оқушылардың білімін тексеру,оны практикада пайдалану. |
||
Негізгі идеялар: |
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Карта, ұялы телефон, оқулық, маркер ,шығу парағы,үлестірме қағазы |
||
Оқыту әдістері: |
«Егер мен» мозаика ойыны, РАФТ, салыстырмалы карта, академиялық дау-дамай,
|
ü Топтық жұмыс ü Жұптық жұмыс ü Шығармашылық жұмыс |
|
Дерек көздері: |
«Қазақ тілі» тақырыбына берілген материалдар:
|
||
Тапсырмалар: |
І. Үй тапсырмасын сұрау. ІІ. Ой қозғау. ІІІ. Мағынаны тану. ІV. Топтық жұмыс. V. Шығармашылық тапсырма |
||
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу (2 минут)
Сыныпты топқа бөлу (кескендер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды мозайка арқылы топқа бөлу |
Оқушының мұндағы мақсаты топтасу мозайка арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу |
І.Үй тапсырмасын сұрау (10 минут)
«Егер мен» ойыны
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау, соңына егер мен ойыны арқылы топптар өзера талқыласады |
Оқушылар берген тапсырманы орындау. «егер мен» ойыны бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында өзқортындыларын жасайды |
ІІ. Ой қозғау (5 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «РАФТ» әдісін пайдалану әр топтан оқушы шығып тақтаға өткен тақырыппен сәкестендіре отырып жаңа тақырыптың мағанасын ашады, айтып түсіндіреді |
Тақырыптың мазмұнын ортаға шығып талқылайдды , өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру үшін суреттер мен видероликер ақылы жаңа тақырыптың мағанасын ашады |
ІІІ. Мағынаны тану (топпен жұмыс) (15 минут) Академиялық дау –дамай әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады,тапсырманы топ ішінде отырғызып топпен талқылату Олүшін академиялық дау –дамай әдісін пайдалану |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы., тапсырманы ортаға сала отырып дау дамай арқылы түсініктерін ортаға салады, тақырыптың кең көлемде ашада |
ІV. Шығармашылық жұмыс (8 минут)- салыстырмалы картаны пайдалану
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үлгерімі жоғары оқушыларға салыстырмалы картаны толтырту |
Оқушылар і тапсырма бойынша сұраққа жауап береді |
V.Қорытындылау |
(Сұрақ-жауап) (3минут) 1.Бұл сабақты мен қалай түсіндім? 2 Интернеттік зонналық деген не? 3 .Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсың? |
VІ. Рефлекция |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып тақтаға іледі (2минут) |
VІІ. Бағалау |
Өзін-өзі бағалау Топпен бағалау, житон, бағалау парақшалары |
VІІІ.Үй тапсырмасы |
Оқулық бойынша тапсырма |