|
Қазақ тілі |
7 сынып |
|
Сабақ тақырыбы: |
Интернет маған не үшін керек?
|
||
Сабақтың мақсаттары |
Тақырыптың себеп-салдарлы байланыстарын табу, басты мәселені ажырата білу және өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау.
|
||
Күтілентін нәтижесі: |
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлап жұмыс жасауға үйрен отырып жағдайлармен танысады. |
||
Негізгі идеялар: |
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта,ұялы телефон, оқулық, маркер шығу парағы,үлестірме қағазы |
||
Оқыту әдістері: |
Кім жылдам Миға шабуыл ЖИГСО әдісі Стикердегі диалог
|
ü Топтық жұмыс ü Жұптық жұмыс ü Шығармашылық жұмыс |
|
Дерек көздері: |
«Қазақ тілі тақырыбына берілген материалдар:
|
||
Тапсырмалар: |
І. Үй тапсырмасын сұрау. ІІ. Ой қозғау. ІІІ. Мағынаны тану. ІV. Топтық жұмыс. V. Шығармашылық тапсырма |
||
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу (2 минут)
Сыныпты топқа бөлу (кескендер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу |
Оқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу |
І.Үй тапсырмасын сұрау (10 минут)
«Миға шабуыл» әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Мұғалім берген тапсырманы орындау. «Пікірлер ағашы» ойыны бойынша ағаш бұтақтарына стикерге жазып ілу |
ІІ. Ой қозғау (5 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Ребусты шешу арқылы пікірлер ағашын толтыру (стикермен) |
Ребусты шешіп, мқхитар туралы не білетіні жайында пікір ағашын толтырады |
ІІІ. Мағынаны тану (топпен жұмыс) (15 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсысына оқытқызып топпен талқылату. Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топтарына барып түсінгендерін түсіндіреді. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы. |
ІV. Шығармашылық жұмыс (8 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үлгерімі жоғары оқушыға тапсырма беру және 3 топқа суретті тапсырма беру |
Оқушылар суретті тапсырма бойынша сұраққа жауап береді |
V.Қорытындылау |
(Сұрақ-жауап) (3минут) 1.Бұл сабақты мен қалай түсіндім? 2 .Мәтінде кімдер туралы айтылған? 3 .Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсың? |
VІ. Рефлекция |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып тақтаға іледі (2минут) |
VІІ. Бағалау |
Өзін-өзі бағалау Топпен бағалау, житон, бағалау парақшалары |
VІІІ.Үй тапсырмасы |
Оқулық бойынша тапсырма |
|
Қазақ тілі |
7 сынып |
|
Сабақ тақырыбы: |
Ақпараттық-іздеу порталы . |
||
Сабақтың мақсаттары |
Тақырып туралы мағлұмат беру.Тақырыпты түсіну арқылы мазмұнын және білімдерін жетілдіру |
||
Күтілентін нәтижесі: |
Ақпарат кешені туралы енгзі мәліметтермен танысады, жинақтайды. |
||
Негізгі идеялар: |
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта,ұялы телефон, оқулық, маркер шығу парағы,үлестірме қағазы |
||
Оқыту әдістері: |
Кім шапшаң» , БҮҮ шығару/, «Миға шабуыл» автор орындығы АквариумІ әдісі |
ü Топтық жұмыс ü Жұптық жұмыс ü Шығармашылық жұмыс |
|
Дерек көздері: |
«Қазақ тілі» тақырыбына берілген материалдар:
|
||
Тапсырмалар: |
І. Үй тапсырмасын сұрау. ІІ. Ой қозғау. ІІІ. Мағынаны тану. ІV. Топтық жұмыс. V. Шығармашылық тапсырма |
||
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу (2 минут)
Сыныпты топқа бөлу (кескендер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды мозайка арқылы топқа бөлу |
Оқушының мұндағы мақсаты топтасу мозайка арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу |
І.Үй тапсырмасын сұрау (10 минут)
«Миға шабуыл» әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үйге берілген тапсырма сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Оқушылар берген тапсырманы орындау. «Менің пікірім былый» ойыны бойынша қағазға ойларын жазып тақтаға іледі |
ІІ. Ой қозғау (5 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Автор орындығ» әдісін пайдалану әр топтан оқушы шығып орындыққа отырыады, өз ойын тақырып бойынша айтып түсіндіреді |
Тақырыптың мазмұнын ортаға шығып талқылайдды , табиғат кещені туралы не білетіні жайында орындыққа айтып түсіндіреді, сұрақтар қойылады |
ІІІ. Мағынаны тану (топпен жұмыс) (15 минут) Аквариум әдісі
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма таратылады,тапсырманы топ ішінде отырғызып топпен талқылату. Топ ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топтарына барып түсінгендерін түсіндіреді.Ортаға шығып шеңбер жасап ортаға тапсырмаларын түсіндіреді |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы. |
ІV. Шығармашылық жұмыс (8 минут)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті |
Үлгерімі жоғары оқушыға тапсырма беру және 3 топқа суретті тапсырма беру |
Оқушылар суретті тапсырма бойынша сұраққа жауап береді |
V.Қорытындылау |
(Сұрақ-жауап) (3минут) 1.Бұл сабақты мен қалай түсіндім? 2 .Ақпарат кешендері қандай? 3 .Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсың? |
VІ. Рефлекция |
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып тақтаға іледі (2минут) |
VІІ. Бағалау |
Өзін-өзі бағалау Топпен бағалау, житон, бағалау парақшалары |
VІІІ.Үй тапсырмасы |
Оқулық бойынша тапсырма |