Quantcast
Channel: Қазақ тілі әдебиет | и рус.кл - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Ж.Жабаев «Ленинградтық өренім!» өлеңі

$
0
0

 

Қысқа мерзімді жоспар

 

Күні:

12.12.2017

Пәні:

қазақ әдебиеті

Мекеме:

Тараз қаласы, №33 М.Әуезов атындағы орта мектеп

Пән мұғалімі:

Асанова Балнура Абдуталиповна

Сынып:

11 «Б»

Сабақтың тақырыбы:  

 Ж.Жабаев «Ленинградтық өренім!» өлеңі

Сабақтың мақсаты:  

Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы қазақ тілінде әңгімелеу. «Ленинградтық өренім!» өлеңін түсініп оқып, мәнерлеп жатқа айту.

Сабақтың міндеттері:

1. Жамбыл Жабаев туралы  түсінік қалыптастыру.

2. Оқушының өз ойын, көзқарасын еркін, нақты,  дұрыс (ауызша, жазбаша) жеткізе білуін іске асыру. Сөздік қорын байыту.

3. Оқушыларды Отанын сүюге, тілін, халқын қастерлеуге, қадірлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі:

аралас

Сабақтың түрі:

дәстүрлі емес

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

топтық, жұптық

Қажетті құрал-жабдықтар:

Интерактивті тақта, бейнебаян, маркерлер, постер, магнит, ресурстар, оқулық, көңіл-күй стикерлері.

Қолданылатын  модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану».

Күтілетін нәтиже:

Жамбыл Жабаевтың өмірі мен шығармашылығы туралы қазақ тілінде әңгімелей алады. «Ленинградтық өренім!» өлеңін түсініп оқып, мәнерлеп жатқа айта алады.

Сабақтың барысы:

 

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекеттер

Күтілетін нәтиже

I Ұйымдастыру:

 

Қызығушылықты ояту сатысы

3 мин

1.Сергіту сәті. 1 мин.

Оқушының өзі әзірлеп келген сергіту сәтін орындайды.

2.«Атомдар мен молекулалар» ойсергегі.

1 мин.  Оқушылар ортаға шығады. Мұғалім «Атомдар!» деп дауыстағанда, оқушылар бір-бірімен араласып, қозғалыста болу керек. Мұғалім «Молекула» деген сөзге бір санды тіркестіріп айтады«3 молекула»,

«5 молекула», «6 молекула». Оқушылар сол аталған сан құрамында топтарға бірігуі керек. «4 молекула»  арқылы топқа 5 топқа бөлінеді.

3.Топ басшыларын сайлап, сабаққа қойылған критерийлермен танысады.

1 мин.

Жағымды психология-лық ахуал қалыптасады.

 

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:

3 мин

Жеке оқушы жұмысы. 3 мин.

Ілияс Жансүгіровке орындап келген жұмыстарын  (кластер, портрет, семантикалық карта, ребус) таныстыру.

Топ басшылары әр тапсырмада критерийлер бойынша топ мүшелерін бағалап отырады.

І.Жансүгіров-ке орындап келген жұмыстарын таныстыра алады.

Жүктеу

Назар аударыңыз! Жасырын (толық) мәтінді көру үшін сайтқа тіркелуіңіз қажет.

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>