Сабақ жоспары
САБАҚ: |
Мектеп: НЗМ |
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты: Каменова А. Т. |
||||
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар саны: |
келмегендер: 0 |
|||
Бөлім |
Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романы |
|
|||
Бұл сабақ үлесін қосатын оқу мақсаты (мақсаттары) |
Т/Ж6 Медиаматериал арқылы шығармадағы мәліметтер, дәлелдемелер тізбегін түсінеді, туындаған мәселе төңірегінде түрлі көзқарасты талдайды, салыстырады. АИ6 Медиақұралдарды пайдаланып көтерілген мәселені анықтайды, өз пікірін білдіреді. |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар жасай алады: · Сұрақ дайындай алады.
Көптеген оқушылар жасай алады. · Кроссворд құрай алады. Кейбір оқушылар жасай алады. · «Шашылған сөйлемдер» немесе үзінділерге сай тапсырма дайындай алады. |
||||
Тіл мақсаттары |
Оқушылар Ø Қазақ тілінің шұрайлы сөздерінен жаңа сөздер үйрене алады. |
||||
Осыған дейінгі оқу |
Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романындағы Ұлпан бейнесін көңіл-күйіне талдады. |
||||
Жоспар |
|
||||
Жоспарланған уақыттар |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
Бастама 2 минут |
Ұйымдастыру Оқушылар 4 топта жұп болып отырады. |
|
|||
5 мин
20 мин 5 мин
8 мин
35 мин
|
ЖЖ. Оқушыларға ноутбук арқылы тапсырма беріледі. Тапсырмамен танысады, таңдайды. Тапсырма: Ø Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романынан жекелеген сөздер, сөйлемдер мен үзінділерді келтіре отырып, келесі жұпқа тапсырма дайындаңыз. Тапсырмаңыз 4 сұраққа негізделсін. Мына бөліктерді негізге алуыңызға немесе басқаша тапсырма дайындауыңызға болады. (Оқушылар келесі жұпқа арнап, ноутбуктеріне тапсырма дайындайды.) ü Жекелеген сөздердің мағынасын сұрауға; ü «Шашылған сөйлемдерді» немесе үзінділерді роман желісіне сай орналастыруға; ü «Сәйкестендіруге» тапсырма құрауға; ü Кроссворд құрауға; ü Тест дайындауға · Оқушылар тапсырмаларын дайындайды. · Әр жұп «Жетістік критерийін» құрады. · Әр жұп тақтадан жұмыстарын жеке-жеке көрсетеді. Жұп жұмысын тақтадан көрсетпес бұрын жауап беретін жұп таңдалады. Жұптағы әр оқушыға 2 сұрақтан қойылады. · Тапсырма дайындаған жұп өздерінің «Жетістік критерийлерін» тақтадан көрсетеді. Сол бойынша бағаланады. Егер оқушы дұрыс жауап берсе, сұрақ қойып тұрған топ оған бір жұлдыз береді. Ол дұрыс жауап бере алмаса, қасындағы жұбы жауап беріп, жұлдыз алады. Егер жұп жауап бере алмаса, сыныптағы қай оқушы бірінші сұрақ қойса, сол оқушы жұлдызға ие болады. Төрт сұрақтың төртеуіне де жауап берген жұптарға бір-бір жұлдыз беріледі. |
Ғ. Мүсірепов «Ұлпан» романы
|
|||
Аяғы 5 мин |
Рефлексия, «Бес саусақ». |
|
|||
Қосымша ақпарат |
|||||
Дифференциалау – сіз қалайша көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеттері жоғарылау оқушыларды қалайша ынталандыруды жоспарлайсыз? |
Бағалау – сіз оқушылардың оқу деңгейін қалайша тексеруді жоспарлайсыз? |
Пән аралық сілтемелер |
|||
Әр түрлі оқушыларға/топтарға әр түрлі сұрақтар қою арқылы дифференциялау Топтар қабілеттері әр түрлі оқушылардан аралас құрылыуы мүмкін – қолдау көрсету арқылы дифференциялау Оқушылар сөздіктерді пайдалана алады – қолдау көрсету арқылы дифференциялау Жұмыс парағы көптік таңдау болып табылады, бірақ бұл өзгертілуі мүмкін және кейбір топтарға жауаптар таңдауы берілмеуі қажет Топтар аяқтағаннан кейін өз сұрақтарын жазу қажет – жаттығу арқылы дифференциялау |
Қалыптастырушы бағалау сабақ барысында қолданылуы мүмкін: Сұрақтар мен жауаптар қолданылады Оқушылардың бірге жұмыс істеуін бақылау Сұрақтарға жауап беру үшін оқушылар бірге жұмыс істеген кезде сыныптастарына сипаттама беру
|
Мұнда талдауды талап ететін басқа пәндермен байланыстар бар. Мұнда мазмұн мен құрылымға қатысты тарих пәнімен байланыс бар. Тіл оқу қабілеттері (тыңдалым, айтылым, оқылым және жазылым) әрі қарай жетілдіріледі Оқушылар бірігіп және ынтымақтаса бірге жұмыс істейді. |
|||
Қорытынды жасау Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не меңгерді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған бөліну дұрыс болды ма? Мен кестеге сәйкес жүрдім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және неге? |
Төмендегі бөлікті өз сабағыңызға қорытынды жасау үшін қолданыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы сол жақта орналасқан ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|||||