Quantcast
Channel: Қазақ тілі әдебиет | и рус.кл - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Қазақ әдебиеті 8 сынып. Ғ.Мүсіреповтің өмірбаяны, еңбегі туралы әңгімелесу.

$
0
0

                                                           С А Б А Қ № 23

 

Тақырып:  Ғ.Мүсіреповтің өмірбаяны, еңбегі туралы әңгімелесу.

 

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Қазақстанның белгілі жазушысы Ғ.Мүсіреповтың өмірбаяны мен шығармашылығы туралы білімдерін толықтыратын мағлұматтар алады;
  2. Дамытушылық: өзінің ойын жүйелі түрде, дәлелді жеткізуге,сұрақтарға нақты жауап беру,бір-бірімен сұхбаттасуға дағдыландыру. Сөздік қорын молайту.

3.Тәрбиелік: Ғ. Мүсіреповтың шығармашылығына қызығушылық туғызуға баулу

Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту

Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, әңгімелесу,сын тұрғысынан оқу мен жазу технологиясының стратегияларын қолдану, баяндау.

Көрнеклік құралдар: Ғ.Мүсіреповтың суреті, жазушы туралы айтылған пікірлер, кітап

                                        көрмесі, газет-жорналдар материалдары.

 

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі: амандасу,оқушылардың сабаққа даярлығын бақылау,орындарына

                                           отырғызу,сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

2.Мұғалімнің кіріспе сөзі:

    Балалар, сіздер Ғ.Мүсіреповтың өмірі мен шығармашылығы туралы мәліметтерді 6 сыныпта  алдыңдар. Кәнеки,кім айталады:

 - 6 сынып оқулығында Ғ.Мүсіреповтың қандай әңгімесімен таныстық? («Тимка-Димка»)

Ал бүгінгі  сабақ барысынды сендер Ғ.Мүсіреповтың шығармашылығындағы тағы бір нақты тақырып орын алғандығын көресіңдер.

 

  1. Сабақтың тақырыбына қызығушылығын туғызу –побуждение.

  «Инсерт» стратегиясы арқылы Ғ.Мүсіреповтың өмірбаяны мен шығармашылығы туралы   

  кестені толтырыңдар.

 

               Білемін

                Білдім

         Білгім келеді

 

 

 

 

  1. Сабақ тақырыбының мазмұнын ашу – осмысление.

    1 топ – 67-68 бетте берілген мәтінді оқып, орыс тіліне аудару.

    2 топ – мәтін бойынша 5-6 сұрақ құрастыру

    3 топ – «Жазушының ең құдретті тақырыбы» деген сұрақ бойынша ассоциация

                  құрастыру.  

 

III. Оқушылардың ой-пікірін білу – рефлексия.

       Әр топтың оқушылары өздеріне берілген тапсырма бойынша жауап береді, тақтаға

    шығып, тірек сызбаларын көрсетіп,әңгімелейді.

 

Мұғалімнің сөзі: балалар, сабақ тақырыбында Ғ.Мүсіреповтың еңбегі туралы әңгімелеу деген тақырып тұр. Осы сұрақ бойынша «Ғ.Мүсіреповтың еңбектері»деген тақырып бойынша баяндама жасап келген оқушы баяндап береді.

 

3.Мұғалімнің қорытынды сөзі: балалар, бүгін сабақ барысында Ғ.Мүсіреповтың ең құдретті

                                                         тақырыбы – Ана тақырыбы дедік қой, сондықтан:

 

*Үйге тапсырма: «Өлемді женген ана» деген мәтінмен танысып келу керек.

                                 «Ана» тақырыбы – қазақ әдебиетінде, бейнелеу өнерінде деген тақырып  

                                 бойынша шағын баяндама жасап келу.

 

*Бағалау. Топ спикерлері оқушыларға баға береді.  Мұғалім түсінік беріп өз бағасын қояды.

                                                              


Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Trending Articles