Quantcast
Channel: Қазақ тілі әдебиет | и рус.кл - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Мемлекеттік мерекелер

$
0
0

Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы

"Власовка орта мектебі"КММ

Сынып: 5 сынып

Мұғалім: Жантлесова Марал Уразылевна

қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі

 

 

 

Сабақтың тақырыбы: "Мемлекеттік мерекелер"

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар Қазақстан тақырыбы бойынша  алған білімдерін түрлі тапсырмалар арқылы білімді тиянақтай білді, мемлекеттік мерекелер жайында мәлімет алды. Сөздік құрам талдауды меңгерді.

 

Сабақтың күтілетін нәтиже:

  1. Оқушылар лексикалық тақырыпқа байланысты бірнеше тапсырмаларды орындай біледі. сұрақтарға жауап бере алады.
  2. Бірлескен және жеке жұмыс түрлерін орындау арқылы ойлау, есте сақтау, өз ойын еркін айтуға түсіне алады.
  3. Менің Отаным-Қазақстан модуліндегі алынған ақпаратты өз мүмкіндіктерінде қолдана алады.

 

Сабақтың құрал-жабдығы:  мәтін, маркер, ватман, Қазақстан картасы

 

Сабақтың құрылымы.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың кезеңдері

Уақыты

Әдісі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау түрі

1

Ұйымдастыру кезеңі

1. Амандасу

2. Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру

- балалар, біздің жасап жатқан шаңырағымыз биік  те, берік болсын деп бәріміз табысты, белсенді сабаққа қатысайық.

3 мин

Тренинг

"Шаңырақ"

Оқушыларды ортаға шақырып, шаңырақ жасауды ұсынады. Шаңырақ жайында түсініктеме жасап кетту.

Сабаққа  көңілдерін

аударады

Оқушылар ортаға шығып шаңырақ жасайды,  шаңырақ деген не екеің танысады.

Бірін-бірі қолдау

2

Топқа бөлу.

Бағалау парақ тарату

(еске түсіру)

 1 мин

 

Сандар б/ша

Топ бөлу

Топ ережелерін қайталауды ұсынады

Оқушылар өз сан нөміріне сай топқа отырады, сабаққа назар ларын аударады.

 

3

Үй жұмысын тексеру

Деңгейлік тапсырмалар орындау.

3 деңгей. Сөздік миниум. Сөздерді қазақ тіліне аудару. (6 сөз)

2 деңгей.

Сөздік сөздермен сөйлемдер құрастыру.

1 деңгей.

Өзара сұрақтар құрастыру

"АТАМЕКЕН" - тақтаға сөзі жазылады

Атамекен сөзіне мағынасы жақын сөз анықта.

(тақтада 1 оқушы шығып жазады)

 

   8 мин

 

 

Диалогтік оқыту,

ОүБ.

 

 

 

 

 

 

 

"Фишбон"

Стратегия

сы

 

Оқушыларға

 "Менің Отаным

- Қазақстан"

тақырыбына байланысты

деңгейлік тапсырмаларды орындау

 

 

Өзара тақырыпқа сай сұрақтар құрастыруды ұсыну.

 

 

Оқушыларды бағалау.

 

Оқушылар жеке аударып, өзара толықтырады, бағалайды.

 

 

 

 

Екі топ берілген сөздермен 5 сөйлем құрастырып, дауыстап оқиды. Құрастырылған сөйлемдерді келесі топ дұрыстығын бағалайды

 

 

Оқушылар дайын жасалған ұшақ макетіне өз сұрағын жазып, біріне-бірі ұшыртады.

Стикер қойылған оқушы қарсы топ оқушыларды бағалайды.

Бағалау парағы

 

 

 

 

Бір-бірін бағалау парақта қойылады баға

4

Жаңа сабақ

1. Жаңа сабаққа кіріспе.

ҚАЗАҚСТАН  плакат-картаға  әртүрлі түсті стикерлерге тақырып б/ша білгендерін жазу

2. Сабақтың тақырыбын хабарлау.

 - Балалар,  мына тақтадағы сандар нені білдіреді?

Сабақтың тақырыбы:

Мемлекеттік мерекелер.

Жаңа сөздер,

 

Ұлттық мереке

Мемлекеттік мереке

Діни мереке

Кәсіптік мереке

Мейрам, ұлттық мереке, әлем,тойлау,тосу, жер жүзі,атаулы күндер, халықаралық, жеңіс күні, халықтар бірлігі күні

.

15 мин

(5 мин)

 

 

 

 

 

 

 

( 8 мин)

 

 

 

 

 

 

Ойжинақ

тау әдісі

 

 

 

 

 

 

Топтастыру стратегиясы

 

 

 

 

 

 

Мұғалім оқушылармен қандай модуль қайталағандарын анықтайды, не білгендерін бөлісуді ұсынады.

 

 

 

Тақтаға 1991 жылы, 1992 жылы сандар жазылады.

 

 

 

Мұғалім оқушыларға сәйкестікке мереке атауларын қоюды ұсынады.

 

 

 

Оқушылар ҚАЗАҚСТАН тақырыбы бойынша стикерлерге жазып, өз ойын айтуға жаттығады.

 Мен білемін ...

 

 

Оқушылар тағы қандай мерекелер білетін бөліседі.

 

Оқушылар  мерекелерді сәйкестік түрінде қойып, жаңа сөздерді пайдалана отырып, өз мерекесі жайында таныстырым жасайды

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мадақтау

 

 

 

 

 

 

 

 

Бірлескен жұмыс.

 

 

Топ басщысы бағалайды

(әр топ өзі баға)

5

Сергіту сәті.

"Қарлығаш"

    2 мин

 

Оқушыларды бірнеше дене қимылдарды жасауға ортаға шығарту.

Оқушылар көңіл-күйлерін жақсартады.

 

6

Карточкалық тапсырма.

 10 мин

ДЖИКСО әдісі

Мұғалім оқушыларға  әртүрлі мәтін таратып, тапсырманы орындауды ұсынады.

Оқушылар мәтін ұқсас бөлімдері бойынша отырып, тапсырмамен танысады, талдайды, қайта өз орына келіп алған білімдерімен бөліседі.

Өзара бағалау.

7

Қорытынды.

- Қандай модулді бекіттік?

СӨЗ ҚҰРАМЫ дегеніміз не?

- Сабақтан алған әсерін қандай?

Смайл бойынша бағалау

 3 мин

 

Мұғалім оқушыларды сабақты қорытындылауға үйретеді.

Оқушылар сабақта не білді

 

8

Рефлексия

2 мин

"Көңіл-күй азбукасы"

Мұғалім оқушыларға сабақтан өз көңілдерін бөлісуді ұсынады

Оқушылар өз көңіл неліктен осындай айтуды үйренеді.

Өзін бағалау.

9

Бағалау

2 мин

Суммативті баға

Мұғалім оқушыларға белсенділігі мен шапшандылығы б/ша қорытындылайды

 

 

10

Үй жұмысы

1 мин

 

Бақылау тест сұрақтарына даярлану

20 тесттік сұрақ.

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 866

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>