Қазақ ілі 10 сынып рус. кл. Тақырыбы 23 |
Киелі сандардың құпиясы |
|
Мақсаты |
Оқушылардың ойлау қабілетін, тапқырлығын, жылдамдығын, таным белсенділігін арттыру. Киелі сандар сырын ашу, сатылай кешенді талдау технологиясын қолдана отырып оқушылардың білімдерін тиянақтау. |
|
Жалпы мақсат |
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру |
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың ойлау және тілдік қабілеттерін, қарым- қатынастық біліктілігін дамыту, грамматикалық тапсырмаларды дұрыс орындау, негізгі ойды бөліп алу, өз пікірін қорғай алу, ой қорытындысын жасат |
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Кім жылдам, Аквариум, Семантикалық карта |
|
Қолданылатын ресурстар |
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу |
Оқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу |
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім
Қызығушылық тарын ояту |
«Миға шабуыл» әдісі
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау |
Әр топ сұраққа жауап береді |
Түсіну |
«Кім жылдам» әдісі арқылы топпен жұмыс жасау |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, соларқылы топен жарыс ұйымдастыру |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу Топпен жұмыс жасау |
Қолдану |
Өткен тақырыптарға байланысты байланысты «Аквариум» әдісі |
Өткен тақырыпты оқушыларға қысқаша қайталау мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады. |
Сергіту сәті |
«Балапандар биі» атты жаттығу жасау |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. |
Талдау |
Постермен жұмыс ақалды жалғастырыңдар: . Сұрақ: -Құрамында жеті саны бар қандай жер аты бар? Жауап: - Алматы, Талдықорған өңірі Жетісу деп аталады. Жетісудың табиғаты көркем, жері өте бай, әрі құнарлы. Ол – «Жер жаннаты» деп аталған өлке. Жетісудың жеті өзені бар болғандықтан Жетісу деп аталған. Жетісудың жеті өзендері: Лепсі, Ақсу, Көксу, Сарқан, Қаратау, Іле, Шу. Қасиетті «7» санына байланысты « Жеті жоқ», « Жеті жетекші», « Жұрттың жетекшісі туралы мағлұмат беру. « Әлемнің жеті кереметі» 1. Хеопс пирамидасы 2. Семирамиданың аспалы бағы 3. Зевс мүсіні 4. Артемида ғибадатханасы 5. Родос алыбы 6. Галикарнас кесенесі 7. Александрия шамшырағы ( 18- слайд) |
Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тақырыптар туралы өз ойларын суретке салады |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау |
Жинақтау |
Семантикалық картамен жұмысм |
«Киелі сандар» ( Топ бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды бағалау |
Оқушылардың мақсаты берілген семантикалық картадағы сұраққа өз ойларын толтыру арқылы жеткізу |
Бағалау |
Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары |
Бағалау парақшалары мен бағалау шкаласын беру |
Топпен және жеке өзін өзі бағалайды |
Рефлексия. www.sabaqtar.kz |
Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин) ББҮ кестесін толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |